Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф
Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф

Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф не “конторка” та не місце для політичних маніпуляцій

Офіційна заява Комунального закладу Київської обласної ради «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф»

КЗ КОР «КОЦЕМДМК» є не «интересной «конторой»», а закладом, що забезпечує цілодобове безоплатне надання екстреної медичної допомоги населенню Київської області (за останні два роки не було жодної скарги на вимагання коштів бригадами ЕМД за надання допомоги людям). Тому маніпуляції інформацією щодо діяльності закладу в інтересах «політичних інтриг» є недопустимими.

Київська область є єдиною в Україні, що має спеціальну програму «Удосконалення екстреної медичної  допомоги» в рамках якої у 2018 році було створено оперативно-диспетчерську службу для функціонування якої було введено додаткові штатні посади. Також у 2018 році було створено 4 нові бригади ЕМД, відділ надзвичайних ситуацій, навчально-тренувальний відділ, та відділ експертизи якості надання екстреної медичної допомоги.

Вперше у 2018році закладом було отримано фінансування з розрахунку на штатну кількість посад а не на фактично зайняті, що і дозволило забезпечити кадрами новостворені  підрозділи та утримати на бригадах екстреної медичної допомоги тих працівників, які досі готові працювати у системі надання медичної допомоги в Україні, а не шукати кращої долі за кордоном. Саме додаткові кошти дозволили Київській області стати однією із небагатьох областей в Україні де працівникам системи ЕМД виплачувались усі можливі надбавки та премії в рамках бюджетного законодавства. Завдяки цьому середня заробітна плата працівника Київського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у 2018 році склала 7489грн.

До відома мінімальні оклади працівників системи ЕМД без надбавок та доплат складають:

  • для фельдшера з МНС – 2958грн.
  • Для Лікаря з МНС – 3496грн.
  • Для водія санітарного транспорту – 2440грн.

У КЗ КОР «КОЦЕМДМК» достатньо вільних посад для усіх бажаючих, адже щодня підписуються заяви на звільнення від професіоналів, які уже не можуть за мізерну плату виконувати таку відповідальну роботу. Постає риторичне питання до «особливо розумних» діячів, які не мають ні найменшого уявлення про роботу системи екстреної медичної допомоги: «Чи будуть професіонали працювати за таку «плату», обслуговуючи до 300 тисяч викликів мешканців Київської області щороку(близько 800-1000 викликів на добу)?» Хто готовий чергувати хоча б іноді у складі бригади ЕМД в якості санітара, допомагаючи переносити ноші з пацієнтами та обладнання на добровільних засадах, приносячи справжню користь суспільству зачасту ризикуючи власним здоров’ям????